Miejscowości

Wiadomości

poniedziałek, 16 grudzień 2013 13:20

Nowe oblicze ruin Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ciągu kilku ostatnich lat w obrębie ruin Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu przeprowadzono szereg prac remontowych i konserwatorskich. Od 2003 roku turyści i mieszkańcy Ziemi Sanockiej odwiedzający klasztor mieli okazję obserwować roboty polegające na usuwaniu samosiewów drzew i krzewów, renowacji bramy i murów oraz północnej części kościoła i obu wież. Przeprowadzono również badania archeologiczne. Zadania te sfinansowano ze środków Gminy Zagórz, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Zarządu Województwa Podkarpackiego.

DSC 0091
Zakończono obecnie prace związane z udostępnieniem ruin zagórskiego karmelu. Turyści będą nogi korzystać z ogrodu przyklasztornego  oraz wieży widokowej. Ogród z nasadzeniami drzew i krzewów ozdobnych zostanie udekorowany rabatami kwiatowymi. Urządzono w nim ciągi spacerowe wyposażono w małą architekturę ogrodową. Środki na ten cel udało się pozyskać Gminie Zagórz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013.

DSC 0099

ogrody przyklasztorne

ogród przyklasztorny

wieża wisokowa

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 grudzień 2013 17:59
piotr

Przewodnik górski beskidzki ( nr leg. 469/07), przewodnik Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Odznaczony medalem "ZASŁUŻONY DLA TURYSTYKI" przez Ministra Sportu i Turystyki w 2009r. Wiceprezes Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody i członek zarządu Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Karpaty". Koordynator regionalny punktu konsultacyjnego Porozumienia Karpackiego "Karpaty Naszym Domem" na obszarze województwa podkarpackiego.

Strona: www.przewodnik-bieszczady.pl
Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384