Miejscowości

Wiadomości

sobota, 06 maj 2017 08:46

Analiza przestrzenna pomocą w drodze do sukcesu przedsiębiorstwa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Analizy przestrzenne – termin znany wielu, jednak nie każdy do końca wie, o co w tych analizach tak naprawdę chodzi. Zacznijmy więc od tego, po co przeprowadza się wspomniane już analizy. Najczęściej głównym powodem sięgania po nie jest potrzeba skutecznego zarządzania siecią placówek. Jak miałyby one w tym pomóc? Odpowiednio przeprowadzona analiza czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, w tym wszelkiego rodzaju danych przestrzennych w skali mikro i makro umożliwia specjalistom znalezienie zależności między zgromadzonymi danymi i wydanie na ich podstawie najkorzystniejszej decyzji, która przyniesie pozytywne konsekwencje dla danego przedsiębiorstwa.

floor-2228277 960 720
Jakie działania usprawnia zastosowanie analiz przestrzennych?

Jeśli już o analizach przestrzennych mowa, dobrze jest wiedzieć, w jakich celach najczęściej się je przeprowadza. Mało kto wie, że to właśnie na ich podstawie opiera się proces podejmowania decyzji strategicznych w zarządzaniu każdą gminą, miastem czy danym regionem.

Wszelkiego rodzaju inwestycje powinny być opłacalne, a jeśli już o opłacalności mowa, to każdy z nas wie, że duży wpływ na to ma odpowiednia lokalizacja. Wykorzystanie analiz przestrzennych pozwoli wskazać optymalne miejsce pod inwestycje, które poniekąd pomoże nam osiągnąć sukces.

Weryfikacja i ocena przydatności wolnych działek występujących w danym mieście jest wręcz kluczowa, jeśli chodzi o wytypowanie ich pod konkretne zamierzenia biznesowe. Również w tym przypadku analizy przestrzenne ułatwiają osobom decyzyjnym pracę.

Wiedza oparta o dane

Analizy przestrzenne wykonuje się przede wszystkim w celu świadczenia wysokiej jakości doradztwa biznesowego i udzielania jednoznacznych odpowiedzi opierających się wyłącznie na zgromadzonych informacjach. Największa siła tkwi właśnie w danych. To właśnie na ich podstawie można stwierdzić, czy działania prowadzone przez daną firmę są dla niej opłacalne, czy konieczne będzie ich zaprzestanie.

Przy wykorzystaniu danych przestrzennych można określić zasięg danej firmy, czyli z jakiego obszaru przychodzą do niej klienci, a także da się nakreślić ich profil, który udzieli nam informacji dotyczących poziomu ich zarobków, posiadanego wykształcenia czy wykonywanych zawodów. Ważne jest także monitorowanie działań konkurencji, gdyż bez tego o sukcesie nie ma mowy. Trzeba mieć na uwadze, że gromadzone dane trzeba stale aktualizować, aby były one w pełni wiarygodne.

Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384