Miejscowości

Wiadomości

sobota, 06 maj 2017 08:39

RTV i AGD - sprawdź, zanim kupisz

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czasach, gdy naszym życiem rządzi internet mamy nieco ułatwione zadanie, jeśli chodzi o płacenie rachunków, zawieranie umów czy robienie zakupów. Mając swobodny dostęp do komputera podłączonego do sieci, nie ma potrzeby wychodzenia z domu, aby wykonać szereg ściśle związanych z prowadzeniem domu zadań. Bo przecież łatwiej jest odebrać paczkę z zamówionymi produktami od kuriera, niż marnować czas na ich kupienie w sklepie.

coffee-1839734 960 720

Ta łatwość zamawiania artykułów codziennego użytku niestety czasami może się dla nas źle skończyć. W większości przypadków nie wiemy dokładnie, co kupujemy. Możemy jedynie obejrzeć zdjęcia proponowanego produktu lub przeczytać stworzony przez sprzedawcę opis, jednak o tym co zamówiliśmy przekonamy się dopiero po otrzymaniu przesyłki. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko tego, że zostaniesz oszukany.


W internecie nic nie ginie

Mając styczność z oszustem możesz być pewien tego, że nie będziesz pierwszą osobą, która zostanie wyprowadzona w pole. Dlatego w Twoim interesie leży sprawdzenie firmy lub osoby, u której chcesz dokonać zakupu. Najłatwiej jest to zrobić rzecz jasna przy pomocy internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazy kluczowe, takie jak nazwa firmy, nazwisko osoby sprzedającej określony produkty w połączeniu z ich nazwą, aby naszym oczom ukazał się strony z opiniami klientów tychże ludzi. Zaznajomienie się z nimi może Cię przekonać do dokonania zakupu lub też zapobiec katastrofie.


Na co zwracać uwagę kupując sprzęty RTV i AGD przez internet

Co prawda nadal spora część społeczności ma pewne obawy co do zamawiania wszelkiego rodzaju sprzętów RTV czy AGD przez strony internetowe, jednak z roku na rok ludzie przekonują się do takich zakupów. Podpowiadamy co należy zrobić, zanim dokonamy zamówienia.

Jak już zostało wcześniej powiedziane, w pierwszej kolejności należy sprawdzić widniejące w internecie opinie o RTV i AGD. Później z kolei trzeba dokładnie przeczytać informacje o produkcie, w poszukiwaniu wzmianki o dołączonej do niego gwarancji oraz możliwości ewentualnego zwrotu. Jeśli w opisie produktu takie kwestie nie są poruszane, to zawsze można wystosować zapytania bezpośrednio do sprzedawcy.

Co w momencie, gdy sprzedawca nie akceptuje zwrotów i nie udziela gwarancji? Lepiej jest zrezygnować z zakupu takiego sprzętu. Zawsze jest ryzyko, że zamówiony sprzęt będzie zwyczajnym bublem, a szkoda przecież wyrzucać pieniądze w błoto.

Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384