Miejscowości

Wiadomości

piątek, 24 luty 2017 15:02

Końcówka karnawału w naszym mieście

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Dopiero co bawiliśmy się na imprezie sylwestrowej, a tu już właściwie dwa miesiące 2017 roku za nami. Można wręcz odnieść wrażenie, że czas płynie teraz jakoś szybciej niż przed laty. Dlatego tym bardziej warto zadbać o to, aby w całym tym pośpiechu i zgiełku spraw do załatwienia, znaleźć choćby odrobinę czasu na relaks i odpoczynek. Dzisiaj mamy dla Was kilka ciekawostek związanych z wydarzeniami rozrywkowo-kulturalnymi w Hrubieszowie i nie tylko. Mamy nadzieję, że znajdziecie spośród nich coś dla siebie.

Hrubieszów muzycznie

Przełom lutego i marca to taki moment, kiedy większość z nas zmęczona jest już zimą i chciałoby się poczuć zapach wiosennego powietrza. Zanim jednak stopnieją ostatnie śniegi, możemy nacieszyć się końcówką karnawału. Jeżeli marzy Wam się powtórka Sylwestra, możecie 25 lutego wybrać się na ostatni bal karnawałowy 2017 do Restauracji Staropolskiej, gdzie o zabawę taneczną zadba zespół Bruno, a oprócz muzyki czekać na Was będzie gorący bufet, przystawki, ciasta i specjalnie przygotowana na tę okazję czekoladowa fontanna.

zdj

Jeśli natomiast wolicie spokojniejsze klimaty, wówczas wybierzcie się 5 marca do Domu Kultury w Hrubieszowie, gdzie będzie miało miejsce wspaniałe wydarzenie artystyczne – uczta dla uszu koneserów muzyki klasycznej. Wystąpią na nim artyści, którzy na co dzień są solistami mi.in. Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Bałtyckiej, czy Teatru Wielkiego w Warszawie. Podczas koncertu „Grande Voce i Goście” usłyszycie na przykład tak niezapomniane melodie jak „Love me tender”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, czy „Brunetki, blondynki”. Zapowiada się niesamowity wieczór.

Co warto obejrzeć?

Jeśli natomiast zamierzacie jeden z ostatnich zimowych wieczorów spędzić w kinie, wówczas weźcie pod uwagę kilka tytułów. Połączeniem muzyki i obrazu, który przyciąga tłumy przed ekrany kin jest produkcja „La La Land” – historia dwójki młodych ludzi, pełnych pasji i marzeń, którym początkowo brakuje jednak siły przebicia i odrobiny odwagi, by swoje wizje przekuć w rzeczywistość. Dopiero moment, w którym się spotykają i zakochują w sobie okazuje się przełomowy dla obojga. Pod wieloma względami. To jednak nie jedyny tytuł, który warto rozważyć…

Dokładnie rok temu w lutym furorę w polskich i światowych kinach zrobił film „50 twarzy Greya”. W ciągu zaledwie dwóch pierwszych dni projekcji udało się tylko w naszym kraju zarobić aż 17 milionów złotych z biletów. Wielu przyrównywało tę kwotę do wygranej w Lotto, żartując, że producent filmu zrobił interes życia przekładając słynną trylogię o miłości i erotyzmie autorstwa E. L. Jamesa na ruchomy obraz. Jeżeli podobała Wam się pierwsza część, koniecznie wybierzcie się na seans „Ciemniejsza strona Greya”. Ciekawe czy i tym razem uda się pobić rekordy oglądalności i czy po raz kolejny reżyser James Foley zarobi tyle, co równowartość kilkukrotnej kumulacji w Totolotka?

Natomiast w przypadku, gdy zdecydowanie preferujecie kino akcji, nie może Was zabraknąć podczas projekcji filmu John Wick 2. Tym razem legendarny zabójca John Wick (Keanu Reeves) pojawia się w Rzymie, aby spłacić dawny dług i pomóc staremu znajomemu. Nietrudno się domyśleć, co dzieje się dalej (zwłaszcza jeśli widzieliście pierwszą część, kiedy John rozprawił się z rosyjską mafią). I tym razem główny bohater będzie zbyt zajęty, by spokojnie przejść na emeryturę. Już teraz największe serwisy poświęcone kinematografii oceniły ten film na minimum 7/10 punktów.

Cóż, najbliższe tygodnie zapowiadają się bardzo ciekawie. A jakie są Wasze plany na końcówkę karnawału?

Źródła:

http://www.wyniki-lotto.org
http://www.staropolskahrubieszow.pl

http://cojestgrane24.wyborcza.pl

http://www.filmweb.pl/film/John+Wick+2-2017-741135

Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384