Miejscowości

Wiadomości

piątek, 05 grudzień 2014 09:49

E-przewodnik "100 atrakcji w Bieszczadach"

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzięki środkom przyznanym w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich wydano e-przewodnik "100 atrakcji w Bieszczadach" autorstwa Roberta Bańkosza, Arkadiusza Komskiego i Piotra Kutiaka. Regionaliści poprzez publikację elektroniczną ukażą czytelnikom walory kulturowe, historyczne i przyrodnicze Bieszczadów. Atrakcje zostaną opisane i zilustrowane zdjęciami. Do listy stu miejsc obiektów w Bieszczadach wpisano elementy znane i popularne wśród mieszkańców i turystów oraz obiekty i miejsca o nieznanej dotąd historii. Pozwoli to zaistnieć tym fragmentom Bieszczadów, które dotąd były pomijanie w programach wycieczek szkolnych i krajoznawczych. Niniejsza publikacja z uwagi na łatwość jej kopiowania i drukowania będzie stanowić kompendium wiedzy dla pasjonatów regionu oraz przyszłych przewodników turystycznych.

Nieformalna Grupa promocji Bieszczadów „BAKOKU"

Grupa składa się z osób, które posiadają dużą wiedzę o regionie ponadto dysponują dużymi zasobami zdjęć i własnych opisów ciekawych miejsc. Robert Bańkosz, Arkadiusz Komski i Piotr Kutiak odznaczają doświadczeniem w popularyzacji własnej wiedzy o regionie. Są znani w kręgach turystycznych i bez trudu można odnaleźć ich udział w publikacjach elektronicznych i wydawnictwach karpackich. Wymienione osoby posiadają specjalistyczną wiedzę na temat walorów Bieszczadów. Od kilkunastu lat brały udział w różnych przedsięwzięciach o charakterze lokalnym i ponadlokalnym. Każda z nich była odznaczona przez Ministra Gospodarki medalem "Za zasługi dla turystyki".

Autorzy

Robert Bańkosz - mgr marketingu i zarządzania w turystyce, urzędnik d/s turystyki Urzędu Miasta w Sanoku, przewodnik beskidzki kl. I, autor wielu publikacji (folderów, albumów i przewodników) o Bieszczadach i Podkarpaciu. Koordynował wiele inicjatyw i imprez kulturowych w Sanoku i na Podkarpaciu.
Arkadiusz Komski, mgr prawa, inspektor Urzędu Miasta w Sanoku. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji o bogactwie kulturowym Podkarpacia, fotograf, wydał kilka albumów, jest autorem tysięcy zdjęć obecnych w wielu publikacjach o tematyce karpackiej. Od kilkunastu lat jest interesuje się kulturą żydowską na Podkarpaciu.
Piotr Kutiak posiada średnie i wyższe wykształcenie leśne, przewodnik beskidzki kl. III. Animator ekologii w Sanoku. Redaktor naczelny portali internetowych, m.in. www.wbieszczadach.net, www.eko-sanok.pl. Koordynator wielu projektów prekologicznych, koordynator Redyku Karpackiego Transhumance 2013 na obszar województwa podkarpackiego.

„Inicjatywa dofinansowana z dotacji przyznanej ze środków konkursu „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne", który realizowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, nadzorowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnych Operatorów: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskie".

piotr

Przewodnik górski beskidzki ( nr leg. 469/07), przewodnik Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Odznaczony medalem "ZASŁUŻONY DLA TURYSTYKI" przez Ministra Sportu i Turystyki w 2009r. Wiceprezes Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody i członek zarządu Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Karpaty". Koordynator regionalny punktu konsultacyjnego Porozumienia Karpackiego "Karpaty Naszym Domem" na obszarze województwa podkarpackiego.

Strona: www.przewodnik-bieszczady.pl
Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384